Kaakon Nettipalvelu 2007

Etusivu

Kuntoilijoiden ja harrastajien jumppavuoro alkaa Kosken koululla

  

Saimme tiistai-illan vuoroille jumpan vetäjän (Tarja Kokko). Tarja on vetänyt tiistaista 15.11.2011 alkaen musiikkijumppaa valmennusryhmien lisäksi myös kuntoilijoille ja harrastajille. Tämä vuoro on tarkoitettu niille, jotka haluavat hieman rauhallisempaa tahtia ja  on jatkoa aikaisemmille Jaskan jumpille.

  

Vuoro alkaa klo 19.30 heti valmennusryhmien vuoron jälkeen ja Tarjan vetämä osuus kestää 45 min, jonka jälkeen vielä mahdollisuus pelata esim. sählyä (omat mailat ja pallot). Vuorot jatkuvat tämän vuoden puolella jouluviikolle saakka (5 krt) poislukien itsenäisyyspäivä. Talvi- ja kevätkauden vuoroista ja vetämisestä sovitaan, kun nähdään miten jumpalle on kysyntää.

  

Joten tervetuloa kiinteyttämään kroppaa, liikuttamaan niveliä ja venyttämään jänteitä ja lihaksia. Hyvässä seurassa - tietenkin.

  

Aiemmasta ilmoituksesta poiketen jumppa on skvuokselaisille maksuton.

Kumppanit

SK Vuoksi

Nuoriso

Kilpailutoiminta

Valmennustoiminta

Kunto ja harraste

Kartoitustoiminta

Linkit

Ilmoitustaulu

Seuralehti

Tapahtumakalenteri

Jäsensivut

Imatra

Ruokolahti